vzděláváním proti handicapu

Naše školy

1. Střední škola Euroinstitut
2. Euroinstitut, praktická škola a odborné učiliště
3. Střední škola Euroinstitut v Karlovarském kraji
4. Střední škola Euroinstitut v Olomouckém kraji
5. Střední škola Euroinstitut v Praze

o nás

Web Euroinstitutu zde na webnode slouží jako rozcestník a základní informace o školách Euroinstitut. Upozorňujeme, že tento web není aktualizován. Oficiální web školy najdete na adrese www.euroinstitut.cz.

Partnerské školy Střední škola Euroinstitut (IČO 01343025), Střední škola Euroinstitut v Karlovarském kraji (IČO 04720997) a Střední škola Euroinstitut v Olomouckém kraji a Euroinstitut, praktická škola a odborné učiliště (IČO 03855007),  (IČO 04778847) se zaměřují na vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Školy jsou samostatně zřízeny pro žáky se zdravotním postižením a jejich úkolem je zejména vzdělávání a rozvoj osob s mentálním postižením. Učitelé absolvovali studium speciální pedagogiky a stejnou kvalifikaci mají i učitelé a mistři odborného výcviku. Školy mají zřízeny vlastní instituty pro doškolování pedagogických pracovníků a velmi úzce spolupracují s odborníky speciálně pedagogického centra. Mezi pracovníky škol jsou nejen speciální pedagogové, ale také odborníci z medicínských oborů, psychologie či sociálních věd. Smyslem všech škol Euroinstitut je poskytnout žákům (kteří jsou mnody dětmi jen mentálně a biologicky jsou již v dospělém věku) vzdělání, na které naváže možnost jednoduchého zaměstnání. Mentálně postižení potřebují vzdělání a odborný výcvik i pro pracovní uplatnění v jednoduchých manuálních oborech, jako je košikářské práce, stavebnictví, úklid, praní, žehlení či opravy prádla. Ti s lehčí formou  postižení se mohou v takových oborech i vyučit. Při těžším mentálním postižení je ideální oporou praktická škola.

 

O tom, že se nám vzdělávání našich žáků daří, svědčí např. novinové články v 
Kladenském deníkuOrlickém deníkuHradeckém deníku nebo pořad  České televize.
Můžete si také poslechnout, např. rozhlasový pořad 
s ředitelkou střední školy Euroinstitut Mgr. Jarmilou Hejtmánkovou nebo speciální pedagožkou Mgr. Taťanou Kuhnovou. Nebo se podívejte na naše obrazové aktuality zde.

 
áme aktivní žáky a aktivní učitele. Řada z nich pravidelně publikuje informace o novinách naší školy na Facebooku. Vlevo vedle tohoto textu máte otisk posledníách facebookových příspěvků. Pokud chcete vidět celý náš Facebook nebo Twitter, klikněte na: