vzděláváním proti handicapu

Naše školy

1. Střední škola Euroinstitut
2. Euroinstitut, praktická škola a odborné učiliště
3. Střední škola Euroinstitut v Karlovarském kraji
4. Střední škola Euroinstitut v Olomouckém kraji

Výlet na Vyšehrad

03.10.2016 10:09

Září je měsíc, kdy začíná škola. Máme tu podzim a brzy začne zase zima a všude snad bude plno sněhu.

Studenti Euroinstitutu, jeli na výlet na Vyšehrad teď, než přijde hodně studené počasí. I když v zimě je také dobré cestovat.

Naši studenti byli rádi, že si mohli Vyšehrad prohlédnout. Je to jedno z nejnavštěvovanějších míst v Praze nejen zahraničními turisty, ale i místními obyvateli.

Vyšehrad vlastně znamená hrad nahoře, ve výšce. Nachází se v Praze. Najdeme tam zbytky hradu nebo i kostely. Jsou to jedny z nejstarších budov v Praze. Vyšehrad stojí na skále nad řekou Vltavou. To je nejznámější řeka v České republice. Na Vyšehradě je hřbitov, jmenuje se Slavín. Je zde pohřbeno hodně slavných osobností české historie, třeba Božena Němcová.

Na Vyšehradě prý bydlela kněžna Libuše, která uměla věštit. Vypráví se také o Horymírovi a koni Šemíkovi. Šemík zachránil svého pána před popravou tím, že přeskočil s Horymírem hradby a skočil ze skály dolů. Horymír tak dostal milost.

Nejen Vyšehrad je zajímavý. V České republice je spousta krásných míst i mimo Prahu. Naše cestování nekončí jen výletem na Vyšehrad, letos chceme navštívit i další pěkná místa v České republice.